هدیه اندرویدی به شما

این بار هدیه چیستا رنگ و بوی اندرویدی دارد. با توجه به گسترش سیستم عامل اندروید در تلفن همراه و دستگاه تبلت، کارکردهای علمی_آموزشی در این دستگاه ها فراهم شده است. بر این اساس چند بازی و نرم افزار مدل سازی علمی_آموزشی را برای شما آورده ایم که می توانید با نصب روی گوشی یا تبلت از آنها لذت ببرید. در ضمن اگر  دوستان و آشنایان علاقمند به این موضوعات سراغ دارید این هدیه را برای آنها باز ارسال (Forward) کنید. 

Apparatus  (دستگاه) یکی از زیباترین، بهترین و لذت بخش ترین بازی های فکری و تمرکزی است.  در این بازی وظیفه ی شما این است که با اتصال ابزارها و اشیای در دسترس به گونه ای تخته ها را کنار همدیگر قرار دهید که توپ بتواند در مکان مربوط به خودش قرار گیرد!

البته فکر نکنید وصل کردن کردن تخته ها برای عبور توپ و رسیدن به مکان خودش به این آسانی هاست!

 

لینک دانلود برنامه

                    

Apparatus

 

  Apparatus-4

 

Crayon Physics یک بازی فیزیکی است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و افراد خلّاق پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل، خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.
بازی با افتادن یک سیب از درخت روی زمین شروع می شود، همان چیزی که می گویند برای نیوتن اتفاق افتاد!

در تمام مراحل بازی سیب قرمز گِرد (یا همان توپ کوچک) نقش مؤثری را ایفا می کند. در واقع هدایت درست سیب سرخ (با رعایت قوانین فیزیکی)، بازی را پیش می برد و شما بایستی توپ را به ستاره (که در گوشه ای از صفحه بازی می بینید) برسانید. اگر این کار را حساب شده انجام دهید می توانید ستاره را به آسمان ببرید!
درواقع به آسمان بردن این ستاره ها نشانه پیشرفت در مراحل بازی است.

 

لینک دانلود برنامه

                    

crayonheader1

  crayonheader12

 

بسیاری از دانش آموزان و دانشجویان در مسابقات پل های ماکارونی شرکت می کنند. در این مسابقات پل هایی با رشته ماکارونی ساخته می شود. بازی Bridge Constructor تجربه شما را در ساخت پل افزایش می دهد و ایده های آن به ساخت سازه های ماکارونی کمک شایانی می کند.
در بازی Bridge Constructor شما به عنوان یک مهندس شروع به طراحی و پیاده سازی پل هایی روی جاده، دره، دشت و صحرا می کنید که در موقعیت های مختلفی قرار دارند. در حین ساخت پل ها باید اصول آن را هم رعایت کنید که مبادا مثلاً ماشین های سبک یا سنگینی که در حال تردد روی پل هستند مشکلی بر
ایشان پیش بیاید. پس تمام ایده های مهندسی خود را به کار ببرید تا پل های استاندارد و خوبی را برای عبور خودروهای سبک و سنگین طراحی کنید.

 

لینک دانلود برنامه

 

                    

Bridge-Constructor-4 

  Bridge-Constructor-5

 


World of Goo اسم بازي خلاقانه ای است که می تواند ساعت ها شما را جلوی تبلت میخکوب کند!
از تعريف اضافي خودداري مي کنیم، بهتر است خودتان اين شاهکار بدعت آميز را ببینید تا شايد در کنار اينهمه بازي اسم و رسم دار، پر خرج و پر سر و صدا، بالاخره از يک بازي فیزیکی جالب لذت ببريد.  

نکته قابل توجه در باره World Of Goo، وجود تابلوهایی در تمامی مراحل بازی است که این امکان را برای کاربر فراهم آورده تا با کلیک روی آنها و مطالعه مطالب آن بتواند به خوبی از مراحل سختی (مثل چرخ دنده، برق، آتش، آب و ... ) عبور کند. این موانع به معمایی شدن بازی کمک کرده اند. درواقع مهمترین ویژگی بازی همین نکات آموزشی غیر مستقیم و متنوع است.

 

لینک دانلود برنامه

                    

World-of-Goo

 

  World-of-Goo-4

 

این یک بازی تفکر و حل مسئله است که دیدن آن را به علاقه مندان فیزیک و سازندگان پروژه های فنی پیشنهاد می کنیم. در این بازی قوه تخیّل و خلاقیت و اندیشه نقش اصلی را ایفاء می کند و در تمام مراحل بازی حرف اول را هوش و درایت شما خواهد زد.
این بازی شبیه دومینو است و در مراحلی از بازی هم نیاز به ساخت ابزاری جهت پیش بردن بازی پیدا خواهید کرد، ابزاری مثل قرقره، وزنه، مهره و ... که نوع استفاده و چینش آن به شما و نقشه شما بستگی دارد.

 

لینک دانلود برنامه

                     

Crazy Machines Golden Gears THD

 

  Crazy Machines Golden Gears THD-2

 


با نرم افزار Star Chart می توانید نقشه مجازی آسمان را در تبلت یا خود داشته باشید. با دستگاهتان می توانید به راحتی تمام هر آنچه که در آسمان وجود دارد را مشاهده کنید. این نرم افزار، می تواند ستاره ها را برای شما بیابد. با استفاده از فناوری GPS، همه چیز آسان می گردد. این نرم افزار، موقعیت دقیق هر ستاره و سیاره را به شما نشان می دهد. لازم به ذکر است که در این نرم افزار، ۵۰۰۰ ستاره و بیش از ۸۸ صورت فلکی در دسترس می باشد.

 

لینک دانلود برنامه

                    

Star-Chart12-copy
 

 

 

 

Star-Chart147

 

 

 

 

 


با بکارگیری قوانین فیزیک به حل پازل های بازی Principia بپردازید. با اختراع های جدید، ساخت پل و وسایل نقلیه مختلف، به روبات کمک کنید تا به اهداف خود برسد.

شما می توانید حدود ۱۵۰ ابزار برای اختراع های خود استفاده کنید. همچنین می توانید از سیستم پیشرفته الکتریکی استفاده کنید تا روبات خود را هرچه بیشتر پیشرفته کنید ...

در پایان، ساخته های خود را برای دانلود دیگر کاربران به اشتراک بگذارید یا اختراع های آن ها را دانلود کنید.

 

لینک دانلود برنامه

                     

Principia-2

 

  Principia-4